2008
04.20

Po zwiedzeniu Karczewa, (o czym kilka notek niżej), udaliśmy się wraz z Lavinką na podbój Otowcka.
O ile przy do zwiedzania Karczewa, przygotowałem sobie tylko ogólną wyliczankę obiektów do zobaczenia, to do drugiego etapu naszej wyprawy plenerowej przygotowałem się solidniej.
Ze strony urzędu miasta, wydrukowałem sobie opis trasy ‚Stary Otwock’
i wedle jej wskazań zwiedziliśmy kawałek miasta (ale i tak w pewnej chwili się pogubiliśmy, bo mapki nie wydrukowałem ).
Stacja PKP Otwock
Choć obszar objęty spacerm to raptem kilka uliczek , niedaleko od dworca PKP, to obiektów, do obejrzenia i sfotografowania całe mnóstwo – większych i mniejszych drewnianych domów, w sporej części w charakterystycznym dla tego rejonu stylu’ Świdermajer’.
Budynek w stylu Świdermajer

Trasa spcaeru - źródło Urząd miasta Otwocka
Trasa spaceru ‚wzorcowego’ (powyżej) – nasza była nieco bardziej ‚zakręcona’ (ul. Kościuszki zrobiliśmy w dwóch podejściach i przeliśmy całą Kościelną i z tego powdou nie do końca udało mi się zidentyfikować wszystkich budynków na zdjęciach.

trasa1

Dla tych co chcą się więcej dowiedzięc o stylu drewnianych budynków budowanych wzdłuż tzw. linii otwockiej zapraszam do odwiedzenia poniższych stron :

* Oficjalna strona projektu mającego na celu poszerzanie wiedzy o drewnianej architekturze linii otwockiej
*Strona o stylu świdermajer na tzw. linii otwockiej

A zdjęcia z wyprawy można zobaczyć tu

Ps. Chwilowo niepodpisane, ale na dniach się to zmienia

Ps 2. Wspólnie z Lavinką doszliśmy do wniosku, że do Otwocka i okolic trzeba powrócić, ale tym razem w ramach wyprawy rowerkowej, bo pieszo zbyt mało można zwiedzić 🙂

Rating: 5 stars


related post

  1. Do Otwocka kiedyś często jeździłam, bo tata tam leżał w szpitalu.Dzięki za fotki.

  2. Śmiem twierdzić,że na planie nie ma kawałka za Moniuszki, bo tamże jeszcze doszliśmy (tam nas pani w samochodzie pytała o szpital) 🙂 Inaczej mówiąc jeszcze trochę na północ Samorządową… Moje jeszcze muszę pozmniejszać… zaraz dodam Cię do wpisu plenerowego.

  3. ps. Na północny wschód 🙂

  4. Acha i nijak nie mogę sie zalogować do Twej galerii… to znaczy nie wiem gdzie się mam logować…. zwykłe logowanie na stronie nie działa, stworzyłam sobie nowy profil ale i tak nic to nie zmienia 🙁

Ratings Plugin created by Cheap Web Hosting - Wordpress Plugin made by Hostgator Review and Yahoo! Review.