2008
06.05

Jeśli by ktoś miał wolny czas i ochotę na odrobinę umiarkowanego wysiłku fizycznego w postaci
jazdy na rowerze, to zaprszam w najbliższą niedzielę na wspólną wycieczkę ‚krajoznawczą’ po terenach dzielnicy Wilanów i gminy Konstancin-Jeziorna.
Rejony które zamierzam pozwiedzać to okolice Powsinka, Powsina, Okrzeszyna, Kępy Oborskiej, Bielawy. Po drodze można liczyć na sielsko-wiejskie widoczki rodem z mazowieckiej wsi, oraz na prawie dziką naturę w rejonie rezerwatu przyrody Wyspy Zawadowskie (przykłady owych widoczków na zdjęciach poniżej).
Tempo zakładam raczej spacerowe, z licznymi przestojami na zrobienie zdjęć. Trasa wiedzie w większości po płaskim terenie, wyasfaltowanymi, lub utwardzonymi drogami, więc jeździ się komfortowo.
Czas i miejsce zbiórki: niedziela, 8 czerwaca, godzina 10.30, przy wyjściu południowym ze stacji metra Kabaty – tym prowadzącym do TESCO.

Ps. Przed najważniejszym wydarzeniem sportowym dnia na pewno wrócimy 🙂

Ujście rz. Jeziórki do Wisły

Kępa Oborska

Jezioro Lisieckie - w tle ul Zastruże

Dzielnica Wilanów - gromada Zamość, ul. Zakamarek

Dzika Wisła - rezerwat Wyspy Zawadowskie

Rating: 5 stars


related post

  1. Podlinkowałam Cię na Gtwb 🙂

  2. I jak było? 🙂

  3. Jak zwykle wyszło na to, że pojeździłem sam, w dodatku na dwie raty, na dwóch różnych rowerach.
    Na swoim własnym przed południem pojechałem zobaczyć sobie postępy na miasteczku wilanów, zerknąć na pałac wraz z przyległoścami i w drodze nad jeziorko powsińkowskie złapałem gumę (i to musiałem załatwić sobie dętkę na cacy, bo powietrza w ogóle nie trzyma – 2-3 minuty po napompowaniu z powrotem kompletny flak) – musiałem wracać do domu okrężną drogą korzystając z metra.
    Drugą ratę odbyłem po 16-tej, korzystając z roweru mojego ojca (mocno niewygodna maszyna) – pojechałem sobie nad jeziora za Powsinem, a potem wzdłuż Wialnówki i ulicy Ruczaj dojechałem do jeziora powsinkowskiego

  4. Niestety w niedzielę byłam tak połamana,że nie dałabym rady wsiąść na rower a co dopiero mówić o jeżdżeniu…

Ratings Plugin created by Cheap Web Hosting - Wordpress Plugin made by Hostgator Review and Yahoo! Review.