2008
10.28

Modernistyczny gmach przy Wawelskiej, 52/54 obecnie siedziba Ministerstwa Środowsika, wzniesiony pierwotnie dla Dyrekcji Naczelnej Lasów Państwowych. Powstawał w dwóch etapach: w roku 1928 – według projektu architekta Stefana Tomorowicza i w latach 1934-1936 – według projektu architekta Jana Zabłockiego. Gmach posiada trzy fasady od strony ulic Reja, Krzyckiego i Wawelskiej. Część od strony ulicy Reja (adres Reja 3/5) to normalny budynek mieszkalny.

Rating: 5 stars


related post

  1. Oj, ale ta klimatyzacja to nie wygląda najlepiej… :/

  2. Trudno ścianę od strony Krzyckiego nazwać fasadą. Raczej należałoby powiedzieć o fasadzie „wewnętrznej” od strony dziedzińca, ładnie przez ciebie pokazana na zdjęciu nr 4.

  3. czy dobrze pamiętam ze była ttam siedziba IBM ?
    do 84 chodziłem do pdst nr 23 im.E.Szymańskiego na końcu krzywickiego i lataliśmy tam pamiętam ten dziedziniec 🙂 matko , po tasmy z programami takie kolorowe perforowane z których sie robiło ozdoby na choinkę , a za teatrem Ochoty ambasada Kuby i wieczne męczenie zołnierza który pilnował ,normalnie na momoent bo coś a teraz takie wspomnienia DZIĘKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  4. poprawka , mój błąd 🙂 na końcu ulicy Reja

Ratings Plugin created by Cheap Web Hosting - Wordpress Plugin made by Hostgator Review and Yahoo! Review.