2008
10.13Biurowiec przy Twardej wzniesiony dla Telekomunikacji Polskiej w latach 2001-2003, ma bardzo dziwną sylwetkę. Wygląda jakby został posklejany z kilku różnych brył: walców, prostopadłościanów, a wrażenie to potęguje odchylony o 14° od pionu szyb windy zewnętrznej. W porównaniu z innym okolicznymi wysokościowcami, a nawet Pałacem Kultury i Nauki ! wygląda wręcz dziwacznie.

Budynek od sierpnia nie jest już własnością TP. Zdecydowała się ona sprzedać część swoich biurowców w tym ten z twardej, duńskiej grupie inwestycyjnej Baltic Property Trust Optima.
Docelowo cała grupa Telekomunikacji Polskiej ma się przenieść do komplesku biurowców pod nazwą ‚miasteczko TP’. Na razie nie jest wiadomo, który z warszawskich bussines parków dostąpi tego ‚zaszczytu’. Jedną z branych pod uwagę lokalizacji, jest dopiero powstający projekt Poleczki Business Park. Powstanie on na 14-hektarowej działce u zbiegu ulic Poleczki i Hołubcowej na Wyczółkach, na południe od służewieckiego toru wyścigów konnych.

Rating: 5 stars


related post

  1. Tego koszmarka nie trawię od lat…. a widżet z Myblologa to sobie ustaw worpressowy (jest tam taka opcja) inaczej nie będzie widać miniatur.

  2. Na dwóch ostatnich zdj. jakoś wkleja się w krajobraz ale taki był chyba zamysł architekta żeby kanciaste bryły budynku pasowały do bloków na pl.Żelaznej Bramy. Można było zbudować tam coś ładniejszego…

Ratings Plugin created by Cheap Web Hosting - Wordpress Plugin made by Hostgator Review and Yahoo! Review.