2008
10.02

Blok ma co prawda podwójny adres Ludna 1b i Solec 65 ale mi kojarzy się głównie z ulicą Ludną.
Kolejny na moim blogu przykład bardzo udanej architektury z lat 60-tych.   Później nastąpił niestety siermiężny okres budownictwa wielkopłytowego i bloków ustawianych niczym klocki, identycznych w całej Warszawie a nawet Polsce. Nikt nie myślał już o ciekawym układzie balkonów, fantazyjnych oknach, daszkach itp. Wszystko było standardowe i proste jak cep. I niestety ciągnie się to w pewnym stopniu po dziś dzień.

P1040592

P1040581

Rating: 5 stars


related post

 1. Heh,
  a nie masz może fotki dachu tego budynku? Mówiłem komuś o nim ostatnio, ale sam wciąż nie mam okazji go zdjąć. A tam góra jest taka w okrętowym stylu, z niby-kominem i też okrągłymi oknami. Ale to już ostatnie podrygi były – z boku i z rozkładu mieszkań to już niestety bied z nędzą w ciemnej kuchni 🙁

 2. I proszę, blok też moze być ładny pod warunkiem że się o niego dba 🙂

 3. @rody – Niestety na razie tylko te dwie fotki – ale w weekend wybieram się w tamte okolice to porobię więcej zdjęć budynku.

  Fascynuje mnie jeszcze jeden wieżowiec z tych okolic – taki z ażurową konstrukcją na dachu – tylko nie wiem jak to ma adres i gdzie on dokładnie stoi. Coś mi się majaczy, że gdzieś pod skarpą w bliskich okolicach uniwerku.

 4. Balkony to mają wypaśne w tym wieżowcu 🙂

 5. @ rubeus:

  Nie kojarzę 🙁

 6. To zrób też koniecznie klatkę schodową 🙂

  Widzę że kręcisz się w okolicach mojej pracy, w piątek wpadłem na Ludnej na finito, to nie zdziwię się jak wpadnę na Ciebie ;-P

 7. @roody – w ten weekend powaiło mnie gdzie indziej, ale w tygodniu postaram się dopstrykać dach
  @tomi – tylko jak do środka wliźć 🙂
  ps. to było jednorazowe kręcenie się – w tej okolicy raczej nie bywam, ale mam ochotę na dokładniejszą eksplorację uliczek Solca (w zeszłym tygodniu zrobiłem to pobieżnie ), więc jeśli w weekendy bywasz w pracy :-), to może się natkniesz.

Ratings Plugin created by Cheap Web Hosting - Wordpress Plugin made by Hostgator Review and Yahoo! Review.