2009
05.09

Specjalnie dla kazka, kolejna notka z blokami w tle 🙂
Zabudowa tzw. Wysokiego Ursynowa, to nie tylko wielka płyta. Na północnym Imielinie, na terenie ograniczonym ulicami : Ciszewskiego, Indiry Gandhi, Pileckiego, Al. K.E.N, znajduje się sporo skupisko bloków wybudowanych w systemie tzw. „ramy H”. Czyli najprościej mówiąc – żelbetowy szkielet, wypełniony potem pustakiem ceramicznym – coś takiego jak się buduje obecnie.
Budynki te od wielkopłytowych charakteryzuje nieco większa różnorodność ‚kształtów’ i wysokości , niż budowanego wcześniej Północnego Ursynowa.

Rating: 5 stars


related post

 1. Te odnowione i zazielenione to się jakoś nawet daje znieść nawet mnie, zdeklarowanemu przeciwnikowi blokowisk 😉

 2. Rubeusie – to, że i Rama H i obecne budownictwo to „żelbetowy szkielet wypełniony pustakiem ceramicznym”, nie znaczy to, że to to samo. Rama H to prefabtykat, a obecnie buduje się konstrukcje monolityczne. Co lepsze, a co gorsze? Nie wiem – na szczęście nie mieszkam ani w jednym, ani w drugim.

  Hrabia_Piotr.

  PS. Pod względem konstrukcji, najbardziej do obecnych budowli zbliżone jest osiedle Za Żelazną Bramą.

 3. i co mi się podoba, to dużo zieleni 🙂

 4. @stolica – jak dla mnie te nowe kolorki są zbyt jaskrawe – chyba za bardzo przyzwyczaiłem się do poprzedniego malowania.
  @hrabio – monolit żelbetowy strasznie akustyczny jest i przenosi wszelkie drgania, rama H z tego co się orientuje aż takich mankamentów nie ma.
  @chrzcielice – ‚stary’ ursynów generalnie jest wewnątrz osiedli bardzo zielony.

 5. To by się nawet zgadzało, he, he. W każdym razie samw idzisz, że to zdecydowanie nie jest to samo.

Ratings Plugin created by Cheap Web Hosting - Wordpress Plugin made by Hostgator Review and Yahoo! Review.