2009
11.18

Zajrzałem przypadkiem po długiej nieobecności na serwis sztuka.net i natrafiłem tam na wpis poświęcony dworcowi kolejowemu w Wawrze. Tak, tak to nie żadna pomyłka. W Wawrze jest (a raczej był ) dworzec kolejowy, a nie tylko zwykły przystanek. I to nie byle jaki dworzec. Całkiem ciekawy przykład modernizmu, z dość nowatorskimi rozwiązaniami.
Dlaczego był ? O tym w tekście na sztuka.net pt. Dworzec PKP Warszawa-Wawer

Kilka ujęć dla zachęty (za portalem sztuka.net )

Rating: 5 stars


related post

10 komentarzy

Dodaj własny komentarz
  1. Dobry modernizm nie jest zły, ale ma szansę się podobać ogółowi tylko wtedy, gdy jest idealnie zadbany (włącznie z dbaniem o nienachalność reklam, plakatów, napisów, ogłoszeń itp) co niestety na kolei jest „awykonalne”, po prostu „nie-da-się”. Przykłądem dw. Ochota – tyle pieniędzy wydali, by go doprowadzić do stanu używalności, a teraz nawet nie ma komu wziąć szlauch i polać go wodą. Jest coraz brudniejszy. Nie za długo się nim nacieszyliśmy…

  2. @piotrze – racja – dbanie o dworce jakoś nie leży w naturze naszych kolejarzy.

  3. Zgadzam się z Wami. Dobrze zbudować (i wyremontować) to jedno, ale potem to utrzymać… nigdy w życiu PKP tego nie zrobi dobrze.

  4. Gdyby nie opis to po pierwszym zdjęciu nie zgadłbym, że to w Polsce.

  5. Eee, po ławce poszłoby poznać. Takich ławek to nigdzie indziej nie widziałem.

  6. Ekhm, no więc tu mamy przykład tego, że pudełko zaniedbane to pudełko straszne. Tak samo, jak np. pawilon przy Przeskok (niektórzy widzieli moją „Stolicę”, wrzucę niedługo): gdy był świeży, był cacy. Teraz – szkoda gadać.

  7. Tak samo i Dworzec Ochota i w ogóle cały modernizm, zarówno przedwojenny, jak i powojenny. Ciekawe, jak będą wyglądały noowe budynki za 30 czy 50 lat, hie hie…

  8. Problmemkolei jest to,że oszczędzają na myciu. Jak się coś kupuje,to się o to dba.

  9. Hrabio, przecież to nie postoi aż tyle… te nowe budynki to prowizorka, którą się po prostu złoży i wywiezie na śmietnik.

  10. Wawer znałem od strony szyn, był sygnałem, że zbliża się koniec podróży.

Ratings Plugin created by Cheap Web Hosting - Wordpress Plugin made by Hostgator Review and Yahoo! Review.