2009
12.17

Podczas wrześniowej wycieczki do Wilanowa, przy jednej z uliczek, niezbyt daleko od Pałacu Wilanowskiego, wypatrzyłem ciekawy dom. Wydaje się, że jego centralna część została zbudowana na kształt rotundy.

Niestety od podwórka dom nie prezentuje się najciekawiej. Efekt psują zbyt małe okna na piętrze, w zbyt grubych ramach, oraz dość duże, niczym nie przedzielone okno/drzwi? na galeryjkę.

Podoba mi się natomiast parter od strony ogrodu, starannie wykończony cegłą klinkierową z dość gustownymi dużymi oknami ze szprosami, przez co optycznie wydają się mniejsze.

A co to ma wspólnego z tytułem wpisu ?
Otóż szczyt kalenicy nad ‚rotundą’ zwieńczony jest ceramicznym kogutem, a sam dom stoi przy ul. Biedronki 🙂

Rating: 5 stars


related post

 1. Roko koko 🙂

 2. Ło matko! Rubens, Ty to masz nosa do wyszukiwania ‚cudów’ 😉

 3. @stolico – po prostu jeżdżę po takich okolicach, gdzie się buduje bez ładu i składu ale niesztampowo, a budynki jakoś tak same pod obiektyw się napataczają 🙂
  Zakamarki w dzielnicy Wilanów, obfitują w takie różne różności. Najgorzej pod tym względem jest na Kępie Zawadowskiej i w Latoszkach, bo tam dominuje monotonia stylu dworkowego.
  Nie wiem jak w innych dzielnicach jest. Nie byłem nigdy na ‚nieblokowym’ Bemowie, nie pozwiedzałem porządnie Włoch i Ursusa, o Białołęce nie wspominając.

 4. Nic nie straciłeś Rubi, nic a nic 🙂

 5. O przepraszam – Włochy w okolicy glinianek, i Ursus w okolicach Gołąbek mogą się pochwalić całkiem ciekawymi willami. Bemowo faktycznie odradzam, nie ma tam kompletnie nic, za to w Boernerowie można się zakochać 😉

 6. Nie no, kogucik mnie rozwalił. Nie mam słów.

 7. Och! Ten dom w ogóle mi się nie podoba! To tak jakby architekt chciał w nim zawrzeć wszystkie swoje pomysły na raz!

 8. @wczoraj i dziś -boski prawda 🙂
  @varshava – mi się on podoba tylko od strony ogrodu i tylko parter 🙂

Ratings Plugin created by Cheap Web Hosting - Wordpress Plugin made by Hostgator Review and Yahoo! Review.