2010
01.09

Przy niewielkiej Wolskiej uliczce Giełdowej, na działce, którą kiedyś zajmowały budynki magazynowe, firma Atlas Estates, realizuje kompleks 5 budynków pod nazwą
Capital Art Apartments. 3 budynki – 17-to piętrowy wieżowiec, oraz dwa niższe – 7 i 8 piętrowy, są już gotowe

Developer tak opisuje swoją inwestycję – „Projektanci z myślą o wysokich wymaganiach przyszłych mieszkańców zadbali o detale architektoniczne, dzięki którym budynki zyskały delikatny i subtelny wygląd. […]”

Albo ja się nie znam na architekturze, albo mam skrzywione postrzeganie świata, ale ni jak – ani na wizualkach, ani w rzeczywistości, jakoś tej „delikatności i subtelności” nie dostrzegam, podobnie jak dbałości o detal – no chyba, że chodzi o inny detal ?

Szczególnie nie dostrzegam tego w przypadku budynku 17-to kondygnacyjnego

Owszem ładnie wygląda wejście do „głównego budynku” od strony Giełdowej,

umiarkowanie podoba mi się zaakcentowanie pochyłości elewacji specjalną konstrukcją

Ale całość nie powala na kolana. Może inaczej prezentowałoby się przy ładnej pogodzie, świecącym słoneczku, ale raczej nie zmieniłbym swojego zdania.

Rating: 5 stars


related post

  1. Słońce,bo to jest detal finansowany przez izraelskiego inwestora. Oni nie lubię przepłacać. Liczy się zysk i już. I tak mało obcięto z zakładanych bajerów. 🙂 Jak widać w drugim etapie koszty przycięto. Jedynka z założenia miała być „nieco lepsza”.

  2. Ja przepraszam, bo moje skojarzenia tudzież komentarze odnośnie tego typu inwestycji nie dążą w kierunku wpk, to może powiem tak: gdyby powiększono efekt rozwolnienia R2D2 z „Gwiezdnych wojen”, to właśnie tak by ów efekt wyglądał. Naprawdę nie mam innych odniesień.

Ratings Plugin created by Cheap Web Hosting - Wordpress Plugin made by Hostgator Review and Yahoo! Review.