2010
06.04

Nie tak dawno, na terenie między Puławską a ulicą Bacha, na skraju parku ‚Dolinka Służewska, wyrosło osiedle 4 budynków wybudowanych przez firmę Marvipol.

Wg. developera nazwa osiedla – ‚Melody Parka’ – podobnie jak poszczególnych budynków tj. Etiuda Residence, Villa Sonata, Villa Kantata i Villa Suita, odnosić ma się do okolicznych ‚muzycznych’ ulic – Bacha , Sonaty, Elsnera, Smyczkowej (tak na marginesie – ciąg dalszy muzycznych ulic znajduje się po drugiej stronie Doliny Służewieckiej na Ursynowie Północnym)

Bloki mają od 11 (3 stojące wzdłuż parku i potoku służewskiego )

do 15-tu  kondygnacji (dominanta narożna od strony Puławskiej ).

Na elewacjach zastosowano różnego rodzaju rytmiczne podziały oraz zgrupowano kondygnacje po dwie, z odmiennym okien i/lub balkonów od poprzedniej grupy, tak aby budynki sprawiały wrażenie mniejszych i mniej ‚klockowatych’. Mnie się ten efekt podoba.

Od strony podwórka też zastosowano optyczną sztuczkę, tyle, że nieco inną

Projekt osiedla wyszedł spod ręki Michała Jaworskiego z pracowni Britt-Plan. Generalnie nie jest ono brzydkie i przyjemnie wygląda jak się na nie patrzy od strony parku w słoneczny, wiosenny dzień

Jak komuś mało zdjęć, to po więcej zapraszam o TU

Rating: 5 stars


related post

  1. Nie są takie najgorsze, choć w piękny słoneczny dzień to i Kapela Praska może lepiej wyglądać… no chociaż nie wiem. W każdym razie minusem poważnym jest obleśny napis na dachu, zupełnie jak u JW Construction.

  2. To ostatnie zdjęcie, ale z daleka faktycznie pokazuje to cóś w lepszym świetle, ale z bliska jak dla mnie to niestety taki sam badziew, jak (prawie) wszędzie. No i ten syfiasty meganeon na dachu, o którym pisze Marcin – ohyda!

  3. Najgorsze jest to, że Melody park nie pasuje architektonicznie do reszty osiedla…. 🙁

Ratings Plugin created by Cheap Web Hosting - Wordpress Plugin made by Hostgator Review and Yahoo! Review.