2010
09.06

Taki wpis zapchajdziura, bo weny brak.

Niegdyś nazwa Kabaty odnosiła się jedynie do wsi położonej na i pod skarpą Ursynowską. Stan ten trwał aż do lat 80-tych ubiegłego wieku, kiedy na polach ‚górnej części’ zaczęło powstawać osiedle mieszkaniowe. Z czasem te górne Kabaty rozrosły się do tego stopnia, że swoją nazwą objęły spory kawałek ‚obcych’ terenów. Tymczasem dolna część osady, pozostała w znacznej mierze dalej wsią i po zmianach w podziale administracyjnym Warszawy znalazła się w innej dzielnicy niż tereny na górze i dla odróżnienia otrzymała miano ‚Starych Kabat’.
Wilanowskie Stare Kabaty ciągną się wzdłuż ulicy Gąsek.
I to właśnie przy tej ulicy, gdzieś tak bliżej jej końca, znajduje się stara studnia.

studnia-01

studnia-02

Muszę koniecznie zrobić zdjęcia tej studnia jak jesień ładnie pokoloruje liści no i w zimowej szacie – bo jakoś jej nie uwieczniłem, choć zimowy plener w okolicy robiłem.

Ps. Tak jest tam keszniejako podwójny 🙂

Rating: 5 stars


related post

  1. Właśnie takie skrzynki lubię, takie które pokazują kawałek przeszłości. I wcale nie uważam tego wpisu za zapchajdziurę 🙂

  2. @lav – 90 % moich skrzynek to takie ‚historyczne’ miejscówki. Nawet moja osiedlowa ma swoją historię – która zawarta jest w samej nazwie 🙂

  3. Dobra, jak już wyjmiecie tego kesza, można tam nakręcić „Ring IV”. Że niby z Japonii zombie ze studni przepłynęło wodami podziemnymi do Polski.

  4. Proszę o info gdzie dokladnie na mapie znajduje się ta studnia. Sprawa pilna:) z gory bardzo dziękuję!

  5. Gleboka ta studnia?

Ratings Plugin created by Cheap Web Hosting - Wordpress Plugin made by Hostgator Review and Yahoo! Review.