2010
11.30

O ile przydrożne krzyże, ustawione na rozstajach dróg, są na terenie Warszawy, a zwłaszcza jej południowych rubieży, czymś niemalże zwyczajnym (sam naliczyłem ich z 15 ), o tyle murowane kapliczki, są czymś stosunkowo rzadkim.
Jedna z nich przycupnęła w rozwidleniu dwóch ulic – Waflowej prowadzącej ku terenom Bielawy oraz Przyczółkowej, prowadzącej przez Klarysew do Konstancina.

Kapliczka Waflowa

Prosta w kształcie, jest o tyle ciekawa, że wg. tabliczki upamiętniającej jej odnowienie, stoi w tym miejscu od 1896 roku.

Jest chyba jedną z najstarszych, jakie w swoich wycieczkach po południu aglomeracji warszawskiej napotkałem.

Ps. Tak, jest tam skrzynka geocachingowa 🙂 Zresztą mam zamiar ‚okeszować’ wszystkie znane mi krzyże i kapliczki z terenu dzielnic Ursynów, Wilanów oraz z Konstancina-Jeziornej . Jeśli nawet nie bezpośrednio, to przynajmniej gdzieś w pobliżu takiego obiektu – a jest tego trochę. Ba… kilka z nich już jest ‚aktywnych’ geocachingowo 🙂

Rating: 5 stars


related post

Do tej pory 1 komentarz

Dodaj własny komentarz
  1. Ona jest kubek w kubek jak kapliczka przy Wolumenie, ciekawe czy są w podobnym wieku? Wolumenowa jest tak zastawiona zniczami i kwiatami plus zaparkowane niemal na niej samochody,że jakoś nigdy się tabliczek z datą nie dopatrzyłam. Swoją drogą dlaczego nie ma jej u mnie na blogu?

Ratings Plugin created by Cheap Web Hosting - Wordpress Plugin made by Hostgator Review and Yahoo! Review.