2010
12.15

Zabudowa Boernerowa, kojarzy się przede wszystkim z drewnianymi budynkami dawnego Osiedla Łączności Babice. Ale podczas spaceru po tych terenach można odkryć ciekawe budynki murowane z okresu międzywojennego. Takie jak ten modernistyczny dom z ulicy Ebro

Modernizm z Boernerowa 01

Modernizm z Boernerowa 02

Modernizm z Boernerowa 03

Modernizm z Boernerowa 04

Modernizm z Boernerowa 05

Rating: 5 stars


related post

10 komentarzy

Dodaj własny komentarz
 1. na Boernerowie jest mnóstwo perełek, porozrzucanych po uliczkach… Wyborne miejsce na spacer.

 2. Heh ja ostatnio przypadkiem też jakoś się zaczytałem w książce, której akcja częściowo tam się toczy. Na wiosnę muszę rekonesans jakiś, bo teraz to niekoniecznie.

 3. Ciekawe skąd w moderniźmie pomysł na te okrągłe okienka. Czyżby nawiązanie do tematyki morskiej (budowa portu w Gdyni, itd.). A może nadinterpretuję.

 4. Tomaszu – idziesz dobry tropem 🙂
  Może nie dokładnie to wytłumaczę, ale generalnie te wszystkie zaokrąglenia balustrad i płyt balkonów, okrągłe okienka, obłości w bryle budynków itp. , wywodzą się z architektury okrętowej, która silnie wpływała na funkcjonalizm w Polsce, który z kolei był w trochę ściślejszym związku z głównym nurtem modernizmu. Tak więc to jakby modernizm z elementami funkcjonalizmu.

 5. No proszę 🙂 Bardzo ciekawe.

 6. Podobają mi się te okrągłe okienka.
  Pozdrawiam niedzielnie.

 7. Prezentowany dom nie jest na ulicy Ebro

 8. Rzeczywiście śliczna perełka 🙂

 9. tam mieszkalem od urodzenia,sp.150tka wat-pierwsza praca co dalej,nic niewiem,zakochac sie i wrocic z poniewierki?tak to by bylo najlepiej.czy ktos odpowie?

 10. Istotnie, to ul. Sobczaka (skrzyżowanie z Ebro), ostatni dom po prawej stronie (idąc od lotniska Bemowo w kierunku Ebro właśnie. Dom sfotografowany od strony Ebro.
  Cóż, przed wielu, wielu laty urodziłem się na Sobczaka (wówczas P.O.W.) i Boernerowo
  to „mój na mapie Świata punkt”…

Ratings Plugin created by Cheap Web Hosting - Wordpress Plugin made by Hostgator Review and Yahoo! Review.