2011
09.11

W ramach porządków ze zdjęciami, dziś prezentuję odrobinę techniki w zimowej scenerii.

Przy ulicy Szczęśliwickiej, przed budynkiem dawnego zespołu szkół kolejowych stoi sobie lokomotywa. Nie za duża, jedna z tych ‚wąskotorowych’. A odkryłem ją ‚dla siebie’ przy okazji wyprawy po skrzynkę geocachingową (jak zresztą kilka innych dziwnych miejsc i obiektów w Warszawie ).

Rating: 5 stars


related post

  1. lokomotywka milusia. z tym, że na podwórzu szkoły stał do niedawna pełnowymiarowy parowóz. zostały się po nim jeno tory. zresztą, była z nich zagadka 😉
    ciekawe, że jeżeli jeszcze na GE (2009?) widać i parowóz, i porządnie utrzymane tory, to dziś porasta to miejsce istny gąszcz zieleni.

  2. Tak, w obydwu skrzynki znaleźliśmy 🙂

  3. Aha, a za szkołą, przy boisku jest syrenka, która też na zagadkach była 😉

  4. Podobno ta większa poszła do renowacji. Ciekawe czy z niej wróci 🙂

  5. Muszę wreszcie sfocić tę syrenkę i jakoś zawsze za daleko mam 😀

  6. Ta lokomotywa to niemieckiej konstrukcji parowóz typu HF. Podczas pierwszej wojny światowej zbudowano około 2500 sztuk tych lokomotyw. Wiekszość pracowała na wschodzie Europy, a po wojnie niektóre zostały na swoich szlakach, głównie na kolejach leśnych. Tor 600mm. Po drugiej wojnie światowej maszyny te można było spotkać m.in. w okolicach Bydgoszczy i na Kurpiach. Ostatnia jeździła jeszcze niedawno w Białowieży i chyba miała iść do remontu.

Ratings Plugin created by Cheap Web Hosting - Wordpress Plugin made by Hostgator Review and Yahoo! Review.